Lease this WebApp and get rid of the ads.
Upi
Cara jawab soalan math
Mon Jun 27, 2005 10:57
219.93.174.109 (XFF: 10.34.4.30)

Di sini merupakan tips ringkas untuk menjawab soalan matematik

1. Cuba soalan
- Katakan anda mencuba 10 soalan, cuba jawab kesemua soalan sedaya mampu.
2. Semak jawapan
- Jika jawapan betul, bermaksud anda tiada masalah dengan soalan tersebut, jika soalan salah, semak semula
- Tapi jika anda memang tidak dapat menjawab soalan tersebut, maka anda perlukan bantuan. Dalam mempelajari matematik, anda boleh cuba dan terus cuba ataupun mendapatkan bantuan guru/rakan dan bagi saya, mencuba berkali2 akan membuang masa anda dan 'mood', maka bertanya merupakan langkah terpantas dan terbaik.
3. Jangan malu
- Salah satu kelemahan manusia ialah perasaan rendah diri. Jika kita mempunyai masalah dalam pelajaran, jangan rasa rendah diri sehingga malu bertanya. Tanyalah walaupun soalan tersebut anda anggap sangat asas. Dapatkan guru/rakan yang anda senangi. Tidak semestinya guru yang mengajar anda sahaja


Good Luck

Lease this WebApp and get rid of the ads.
  • soalan matzulfadli, Sun Jun 26 05:04
    boleh kan anda membantu saya dalam menjawab soalan mat pmr
    • mathematicssofia, Mon May 26 02:57
      blh tak bg tips2 tuk jwp soALN MATH?? dan juga soaln ramalan pmr? tlg post kn kt email sya..plzz..
    • sejarah..Ammar, Fri Feb 29 04:11
      soalan ramalan pmr??
    • Cara jawab soalan math — Upi, Mon Jun 27 10:57
      • ape niebomey, Sun Nov 21 19:45
        nsihat ini slalu dkemuke kan,,cube anda membry conth menjwb
      • tadilaAdam, Wed Oct 6 06:56
        boringnyer tips....
      • matematikcheal, Mon Sep 13 23:48
        saya sgt2 tak pndai jawab soalan matematik...bukan matematik sahaja...hmpir semua subjek......
      • BI (nm)NURUL NADIA, Sat Jun 19 01:35
      • lemah sbjek scince&sejarahfionna gabriella, Fri Oct 2 06:02
        aluw!sya nak mintaq bantuan nieh...sya lmah dlam kdua2 subjek nieh bha...tpi,sejak akhir2 nieh sya lulus larh subjek nieh...tpi,ia nya hanya nyawa2 ikan jer...so,adakha ini akn mnjamin pmr sya klaq???
      • mathaliaa, Wed Aug 26 06:07
        saye lemah dlm math,buleh bgi soaln2 contoh tak... pening arrrrrghhhh
      • cara mengingatisheikh, Tue Aug 4 05:09
        macam mane cara untuk ingat dalam subject sejarah ,geografi dan agama islam........
      • tolong sayaBernt elton, Mon Jul 6 06:56
        cikgu, tolong saya macam mana saya nak jawab soalan math dan sejarah. Saya amat lemah dalam matapelajaran ini. Boleh cikgu tolong saya.
      • mathematicsfauzi, Fri May 15 21:03
        senagkah soaln 2?
      • mathNur Hamizah, Sat Jan 10 00:34
        macam mana cara nak jawab kertas soalan 2.ting 2.saya suka math tapi soalannya agak susah sikit.nak tahu formula macam mana nak dapat selain cikgu2,rakan,dan keluarga
      • tlg bg soalan maths..pening n maths nie..
      • soalan math mudah?syafira, Tue Oct 7 03:23
        erm.. matematik x dew la susah klu kita blaja.. begitu jugak ngan semua subjek.. klu nak dpt a dlm math... anda perlu ingat fomula.. klu ingat fomula n tahu jalan penyelesaian.. anda pasti bleh wat.. ... more
        • math pyah geglErannie-saRh, Thu Aug 13 21:30
          hmm.mate mmaNg memningkaN..Urm..Cena nArk pgie phAm dah loRh tryEr mngU dPan nyEh........UrMMmmmmmmm
      • tips ringkasliyana, Sun Aug 3 02:42
        Trima kasih kerana berkongsi ttg tips ringkas utk mnjawab soalan matematik....
        • sejarahfazera, Tue Sep 14 22:47
          salam...ckgu bleh tlong saya....sjarah form 3 sy tak fhm lngsung...mcm nie????sy dah try bce tp tak bleh laaa
      • tolong ajak aku bmnurul, Tue Jul 5 22:26
        asekom macam mana nak buat karangan..??
        • bodoh (nm)syah ri`zan, Tue Jul 10 01:36
        • Bagaimana nak buat karangan?Upi, Thu Jul 7 01:18
          Bagaimana nak buat karangan? 1. Kenali format Anda perlu mengenal pasti karangan yang berformat atau tidak berformat. Itu penting. Contohnya jika anda ingin menulis surat rasmi/surat tidak rasmi,... more
          • Re: Bagaimana nak buat karangan?Anonymous, Tue Jan 8 04:26
            MAJALAH ILMIRAH ITU MACAM MANA EK???
            • kamu gle2 ke niorg sabah, Thu Sep 19 22:32
              hari ini,sya mengumumkan bhwa smua sub chapter kluar ni tahun sekian, terima kasih hahahahahah....kamu kena prank!!!!!!
          • rencanayashini, Sat Mar 3 22:07
            hari ini,pula telefon bimbit yang menjadikan alat komunikasi itu semakin popular dan ringkas.namun begitu,kemudahan ini disalahgunakan seperti yang berlaku dalam kalangan murid.la akn mengganggu... more
          • macam mana nak buat karangan (nm)Larissa Holly Fabian, Sun Jan 9 04:53
Click here to receive daily updates