Anonymous
National Prep Rankings
Thu Jan 4, 2018 10:11
100.15.206.254

National Preps Wrestling Rankings #1: December 2018

Home
National Preps in the News
Tournament Registration
2017 Tournament Food Options
2017 Results
2017 Tournament Schedule
Forms/Documents
Photos
Weight Management
National Prep Rankings
Tournament History
National Prep Board
Sponsors
106

1-Will Guida (St. Paulís) SO

2-Cooper Flynn (McDonogh) FR

3-Ryan Miller (Blair)

4-Chris Kim (Germantown) SO

5-Brendan Barnes (Benedictine) FR

6-Tim Levine (Wyoming Seminary)

7-Staki Gourgoulianis (John Carroll) FR

8-Kyle Mathues (Malvern Prep)







113

1-Kurt McHenry (St. Paulís) JR

2-Trevor Mastrogivanni (Blair) SO

3-Chris Barnabae (Mt. St. Joe) SO

4-Blair Orr (Episcopal Academy) SR

5-Brandon Seidman (Germantown) SR

6-Luke Kowalski (St. Johnís) SO

7-Nathaniel Friedman (Providence Day School) JR

8-Nic Botello (Wyoming Seminary)

9-Dayton Delviscio (Malvern Prep) SO

10-Sam Stuart (Green Farms)



120

1-Michael Colaiocco (Blair) SO

2-King Sandoval (St. Maryís Ryken) SR
3-PJ Truntich (Spalding) JR

4-Hayden Brown (Phillips Exeter) JR

5-Connor Alexander (St. Christopherís) JR

6-Jack Bruce (Kiski) JR

7-Cade Adamski (Bishop Sullivan Catholic) JR

8-Connor Tracy (Haverford) JR

9-Axel Giron (Landon) JR

10-DeShawn Strand (Loyola) JR



126

1-Beau Bartlett (Wyoming Seminary) SO

2-Travis Mastrogiovanni (Blair) FR

3-Mark Salavtore (Malvern Prep) SR

4-Sal Jones (Long Island Lutheran) SR

5-Nathan Porter (Mt. St. Joe) SO

6-Dove Bon-Jean Alpart (Poly Prep) SO

7-Christian Colman (Germantown) FR

8-Noah Burstein (NMH) JR

9-Alex Sladek (Episcopal Academy) SO

10-Lorenzo Lopez (Landon) SO



132

1-Carson Manville (Wyoming Seminary) FR

2-Kyle Gorant (Hill School) SR

3-Michael Madara (Blair) JR

4-Dalton Harkins (Malvern Prep) SO

5-Ray Kable (McDonogh) JR

6-Noah Miller (Trinity Christian) JR

7-Josh Yost (Benedictine) JR

8-Connor Strong (Mt. St. Joe) SO

9-Rick Couch (Spalding) JR

10-Christian Sodano (Cary) JR



138

1-Jack Davis (Wyoming Seminary) SR

2-Malcolm Robinson (Blair) SR

3-Imran Heard (St. Paulís) SR

4-DeShawn Herbert (St. Benedictís) JR

5-Caden Mareno (McDonogh) SR

6-Gray Hart (St. Christopherís) SR

7-Henry Hague (Malvern Prep) JR

8-Tucker Ribman (St. Markís) SR

9-TJ Henry (Penn Charter) JR

10-Seth Fillers (Mt. St. Joe) JR



145

1-PJ Crane (Malvern Prep) SR

2-Ryan Garretson (Spalding) SR

3-Riley Crow (Trinity Christian) SR

4-David Berkovich (Poly Prep) JR

5-Chris Roybal (Mt. St. Joe) SO

6-Grant Gorvett (McDonogh) SR

7-Max Hammond (St. Paulís) JR

8-Layo Laniyan (St. Johnís-Houston) SR

9-Jacob Hattaway (Metrolina) JR

10-Miles Edmond (Norfolk Collegiate)

152

1-William Kaiser (Blair) SR

2-Nathan Thacker (Gonzaga) SR

3-Zach Phillips (Mt. St. Joe) JR

4-Aurelius Dunbar (Mercersburg) SO

5-Bryce Wittman (Montgomery Bell) SR

6-Alex LaVeck (McDonogh) JR

7-Garrett Fisk (Spalding) JR

8-Brendon Gallagher (Landon) SR

9-Colin Vallis (Belmont Hill) JR

10-Chase McCollom (Haverford) SR



160

1-Andrew Merola (Blair) SR

2-Philip Conigliaro (Belmont Hill) SR

3-Mason Reiniche (Baylor) JR

4-Jake Hendricks (Wyoming Seminary) SR

5-Josh Laubach (Curley) SR

6-Noah Chan (Kinkaid) SR

7-Christos Avgeros (Benedictine) SR

8-Jaden Bullock (Norfolk Collegiate) SO

9-Dominic Solis (McDonogh) SO

10-Hunter Balk (Trinity Christian) JR



170

1-Julian Ramirez (Blair) JR

2-Jackson Turley (St. Christopherís) JR

3-Justin Henry (Mt. St. Joe) JR

4-Isaiah Bailey (Tabor) SR

5-Garrett Kappes (McDonogh) SO

6-Nicholas Florschutz (Malvern Prep) JR

7-Luca Pontone (Belmont Hill) JR

8-Jake Stefanowicz (Wyoming Seminary)

9-Ernie Sigmon (St. Maryís Ryken) SR

10-Victor Giovengo (Linsly) SR



182

1-Leonardo Tarantino (Blair) SR

2-Darrien Roberts (Wyoming Seminary) JR

3-Ryan Karoly (Malvern Prep) SR

4-Jack Parr (St. Paulís) JR

5-David Schultz (Mt. St. Joe) SR

6-Jack Wimmer (McDonogh) SO

7-Bailey Coates (Benedictine) SR

8-Carter Davis (St. Christopherís) SR

9-Holdon Fricks (All Saints) SR

10-Michael Bausano (Phillips) SR



195

1-Michael Beard (Malvern Prep) SR

2-Yaroslav Slovikouski (NMH) JR

3-Austin Cooley (Wyoming Seminary) JR

4-Peyton Craft (Blair) FR

5-Austin Stith (Mt. St. Joe) SR

6-Victor Marzano (Poly Prep) SR

7-Patrick Salmon (Germantown) SR

8-Elijah Thiam (Lawrenceville) SR

9-Ishmael Williams (Hamden Hall) JR

10- James Ogunrin (Episcopal)



220

1-Owen Trephan (Blair) JR

2-Michael Doggett (Wyoming Seminary)

3-John Urban (St. Paulís) SR

4-Jens Ames (St. Christopherís) SR

5-Parker Robinson (McDonogh) SR

6-Brendan Devine (Malvern Prep) SR

7-Keagan Rill (Mt. St. Joe) SR

8-Brad Basham (BB & Nichols) SR

9-Isaiah Jones (Benedictine) SR

10-Lachlan Rosato (Brunswick) SR



285

1-River Henry (McCallie) SR

2-Isaac Righter (Mt. St. Joe) SO

3-PJ Mustipher (McDonogh) SR

4-Colin Lawler (Kinkaid) SR

5-Antonio Cutrie (Wyoming Seminary)

6-Calvin Atkinson (Ravenscroft) SR

7-Rick Weaver (Covenant School) JR

8-Benedict Sipe (Faustina) JR

9-Eric Pilcher (Tilton) SR

10-Francesco Borsellino (Western Reserve) SR